FotkymapaE-mailZpět na KSP

 

Letošní tábor jsme pořádali v táborové základně LOMÍČEK v Hradci u Stoda. Nedaleko tábora je koupaliště v zatopeném lomu a srpnový termín sliboval vyrovnané pěkné počasí. Ještě v sobotu, den  před  začátkem tábora bylo slunečno a teplo.  Všichni jsme se tedy těšili na letní tábor s koupáním. Jenže už v den příjezdu, v neděli odpoledne, se nebe zatáhlo a začalo pršet. No co, alespoň nebude sucho, říkali jsme si. Déšť ale neustával, pršelo celou noc a celý další den.  Žádný lehký deštík, ale pořádný slejvák. Teprve v úterý ráno déšť přestal. Vody už ale napršelo tolik, že přišla POVODEŇ. Potok dole u lomu se rozvodnil, z pláže bylo jedno velké jezero. Silnice ve vsi byla pod vodou a v dolní části Hradce se voda dostala i do domů. Řeka Radbuza, která Hradcem protéká, vzala stráň pod železniční tratí. Náš tábor byl plný bláta a mokro bylo snad v každé botě, ale v chatičkách voda díky Bohu nebyla.

Vzpomínali jsme na příběh o Noem a o potopě. Poslouchali jsme při tom zprávy o zatopené Plzni a Praze a o vyplavených vesnicích. Najednou nám ten starý biblický příběh byl mnohem bližší.

Během tábora se k nám voda ještě dvakrát vrátila. Přišla prudká bouřka, jednou dokonce s kroupami. A znovu bylo všude bláto, mokrá zem už vodu vůbec nepila a tak se voda valila po cestách. Zase jsme sušili boty a oblečení. Letošní tábor byl ve znamení potopy. Škoda, že jsme to nevěděli předem. Místo na středověkou vesnici bychom si hráli na trosečníky z Noemovy archy.