Fotky:

.

.

.

 

 

 

 

Náš tábor se letos konal od 26.8. do 2.9. v Novém Řadově. Zúčastnilo se ho 51 dětí, 21 jich s námi jelo úplně poprvé.  

Novinkou na našem táboře byla výuka angličtiny. Na táboře s námi bylo 5 přátel z Atlanty v USA. Učili nás nejen anglicky ale také americký fotbal a baseball. Hráli s námi také všechny hry a byli skvělí – při loučení pak ukápla nejedna slzička.  

Při chvilkách nad Biblí jsme spolu mluvili o stvoření světa, o hříchu, o nebi a samozřejmě o spasení. Jeden večer nám z organizace Nový život přijeli promítnout film Příběh Ježíše Krista pro děti. Líbil se nám a věříme, že v něm bylo i dost námětů k přemýšlení.

Kromě baseballu a amerického fotbalu jsme také měli k dispozici lodě. Nevěřili byste, jak těžko se taková pramice na Nové řece dostává proti proudu... Komu se nechtělo sportovat, mohl něco vyrábět při ručních pracích.

Celotáborová hra se jmenovala "Zachraňte kraflona". Byli jsme tedy přírodovědci, kteří se snaží zachránit ohrožené zvíře. Celý týden jsme sbírali indicie a pak jsme našli  místo, kde krafloni žijí. Za týden jsme stihli odehrát spoustu her. Přes den jsme například hledali vykopávky v pyramidách, lovili zvířata, hráli golf v lese a vypravili jsme se i na lov medvědů. Večer jsme hledali vydry a zkoumali velociraptory (viz. fotky Choboty). Za získané body jsme pak dostali razítka a vyrazili na burzu.  

I počasí nám přálo. Mnozí nám pak říkali, že v Praze v posledním týdnu prázdnin dva dny  pršelo, ale nad námi  bylo občas i čisté nebe. Žádnou hru jsme nemuseli zrušit! Pokud někdy sprchlo, byli jsme zrovna buď v jídelně, nebo v klubovně, a déšť nám nic nepřekazil. Chvála našemu Bohu!  

 

.